Pohár Sacuki 皐月杯

O nás

Pohár Sacuki (Satsuki Kendo Cup) je turnaj, který pořádáme v rámci Národního Poháru Kendó od roku 2002 vždy v květnu. Je to velmi oblíbený turnaj, každoročně se jej účastní několik oddílů z ČR. Od roku 2016 turnaj pořádáme jako mezinárodní. Na Sacuki probíhá otevřený turnaj, turnaj žen a turnaj juniorů. Od roku 2010 je součástí turnaje také utkání Sever vs Jih, což je týmový duel družstev, které je složeno z bojovníků ze severních a jižních klubů naší země.

Tady jsou informace o jednotlivých ročnících:

Pohár Sacuki 2017 - 28. 5. 2017

Na konci května jsme uspořádali již 16. ročník poháru Sacuki, již podruhé jako mezinárodní. Na akci si našlo cestu rekordních 71 účastníků z celkem 7 zemí. Děkujeme všem, kdo přijeli, moc si toho vážíme. Letos cítíme, že se nám podařilo prohloubit přátelství se všemi zúčastněnými lidmi i kluby, čehož si moc ceníme. Budeme se se všemi těšit na viděnou příští rok!

Turnaj juniorů
1. místo: Jakub Lohnický (Nozomi)
2. místo: Martin Dunka (SDM Bílina)
3. místa: Ondřej Havlíček (Kensei) & Viktorie Eichlerová (Nozomi)

Turnaj žen
1. místo: Jasmin Rodig (Budo Club Dresden)
2. místo: Nikol Eichlerová (Nozomi Dojo)
3. místa: Karolína Luchesi (Kagawa) & Milena Multaharju (Sandómon)

Otevřený turnaj
1. místo: Pavel Štěpán (Nozomi)
2. místo: Ondřej Dudáš (Kacubó Kenrikai)
3. místa: Lukáš Laibrt (Kusanagikai) & Jakub Lohnický (Nozomi)

Sever vs Jih VIII

Jih

1

 

7

Sever

Máliš ml.

M

 X

M

Yotsumoto

O. Havlíček

 

 

MK

N. Eichlerová

Halamková

 

 

 K

Paluzgová

Svobodová

 

 

 KD

V. Eichlerová

Schröpfer

MM

 

 

Vavrla

Řezníček

 

 

 MM

Štěpán ml.

Formánek

M

X

D

Häckl

Kurtulus

M

 

 MK

Rodig

Yildrim

 

 

 MM

Lehmann

Žabka

 

 

MK 

Walther

Cena za nejlepšího bojového ducha
Sousuke Yotsumoto (Kacubó)
Miriam Svobodová (Kagawa Kai)

Cena za nejhezčí Kendó
Tino Lehmann (Budo Club Dresden)

 Foto Terezy Blažkové, Foto Tomáše Lindnera

Pohár Sacuki 2016 - 15. 5. 2016

Turnaj juniorů
1. místo: Ondřej Havelka (Nozomi Dojo)
2. místo: Lukáš Havelka (Nozomi Dojo)
3. místa: Petr Bureš (Sandómon Bílina) & Viktorie Eichlerová (Nozomi Dojo)

Turnaj žen
1. místo: Jana Ziegelheimová (Sandómon Bílina)
2. místo: Nikol Eichlerová (Nozomi Dojo)
3. místa: Kerstin Binder (Budo Club Dresden) & Jasmin Rodig (Budo Club Dresden)

Otevřený turnaj
1. místo: Ondřej Dudáš (Kacubó Kenrikai)
2. místo: Pavel Štěpán (Nozomi Dojo)
3. místa: Jan Cílek (Sandómon) & Lukáš Laibrt (Kusanagi Kai)

Sever vs Jih VII

Jih

6

 

2

Sever

Dunka

M

 

 

Yotsumoto

P. Havlíček

 

 

M

L. Havelka

Svobodová

 

X

 

V. Eichlerová

Ziegelheimová

K

 

 

N. Eichlerová

Mráz

M

 

 

Růžek

Laibrt

M

 

 

Novák

Cílek

 

 

K

Urban

Rodig

M

 

 

Rüdiger

Lehmann

K

 

 

Buder

Cena za nejlepšího bojového ducha
Miriam Svobodová (Kagawa Kai)
Tino Lehmann (Budo Club Dresden)

Cena za nejhezčí Kendó
Jasmine Rodig (Budo Club Dresden)

Více zde , foto

Pohár Sacuki 2015 - 17. 5. 2015

TURNAJ JUNIORŮ:

1. místo: L. Havelka (Nozomi)
2. místo: M. Štefka (Nozomi)
3. místa: N. Eichlerová (Nozomi) a O. Pitaš (Nozomi)

TURNAJ ŽEN:

1. místo: J. Ziegelheimová (SDM Bílina)
2. místo: N. Eichlerová (Nozomi)
3. místa: B. Klodová (Kacubó) a E. Vytlačilová (Kacubó)

TURNAJ OPEN:

1. místo: P. Štěpán (Nozomi)
2. místo: J. Ziegelheimová (SDM Bílina)
3. místa: O. Dudáš (Kacubó) a L. Havelka (Nozomi)

TURNAJ SEVER vs JIH VI
Oba týmy získali stejný počet individuálních vítězství (3), ve prospěch Severu však rozhodlo více ipponů (9 vs 7). Vítězí tedy tým Sever

CENA ZA NEJLEPŠÍHO BOJOVÉHO DUCHA:
L. Havelka a N. Eichlerová

CENA ZA NEJHEZČÍ KENDÓ 
(letos osobně vybral a udělil pan Miloslav Hotovec)
L. Laibrt

VÝHERCE SACUKI VĚDOMOSTNÍ SOUTĚŽE
L. Šifnerová

Více zde , foto

Pohár Sacuki 2014 - 18. 5. 2014

TURNAJ JUNIORŮ:

1. místo: Lukáš Havelka (Nozomi)
2. místo: Miroslav Štefka (Nozomi)
3. misto: Lukáš Kopiště (Nozomi) a Jan Bařinka (Tenshin)

TURNAJ ŽEN:

1. místo: Jana Ziegelheimová (SDM Bílina)
2. místo: Eliška Vytlačilová (Kacubó)
3. místo: Noriko Masaki (Sandómon) a Nikol Eichlerová (Nozomi) 


OTEVŘENÝ TURNAJ:


1. místo: Jana Ziegelheimová (SDM Bílina)
2. místo: Daniel Häckl (Kacubó)
3. místo: Martin Formánek (Tenshin) a Michal Ráliš (Sandómon)


V. TURNAJ SEVER vs JIH


Zvítězil tým JIH poměrem 4:1

Jih

4

 1

Sever

M. Dunka

 

 X

 

O. Havelka

J. Böhm

 

 

MK

L. Kopiště

K. Drcmánková

 

 X

  

N. Eichlerová

J. Ziegelheimová

MK

 X

 

E. Vytlačilová

J. Pobiš

MM

 

 

T. Malík

M. Trabalík

HK

 

  M

A. Urban

J. Ziegelheim

D

 

 

P. Štěpán

Cena za nejlepšího bojového ducha: Jakub Šmerda (Seišinkan) a Lenka Hlisníkovská (Seišinkan)
Cena pro nejlepšího juniora: Jan Böhm (Fudóšin kai)
Cena za nejhezčí Kendó: Jana Ziegelheimová (SDM Bílina)

Více zde , foto sobota , foto neděle

Pohár Sacuki 2013 - 30. 6. 2013

TURNAJ ŽEN:

1. místo: Jana Ziegelheimová (Sandómon Bílina)
2. místo: Jaroslava Cílková (Sandómon)
3. místa: Aneta Riesslerová (Tenshin Zlín) a Hana Nguyen (Kacubó Kenrikai)

TURNAJ OTEVŘENÝ

1. místo: Jan Cílek (Sandómon)
2. místo: Adam Urban (Kacubó Kenrikai)
3. místa: Lukáš Laibrt (Fudoshinkai) a Jana Ziegelheimová (Sandómon Bílina)

• Cena za nejlepšího bojového ducha: Hana Nguyen (Kacubó Kenrikai) a Jan Cílek (Sandómon)
• Cena pro nejlepšího juniora: Ondřej Havelka (Nozomi Dojo)
• Cena za nejhezčí Kendó: Martin Fritz (Nozomi Dojo)

TURNAJ SEVER vs JIH IV

Jih  

2  

4  

Sever  

 

Fotky Elišky Vytlačilové

Pohár Sacuki 2012 - 6. 5. 2012

TURNAJ ŽEN:

1. místo: Jana Ziegelheimová (Sandómon Bílina)
2. místo: Pavla Štěpánová (Nozomi Dojo)
3. místo: Alena Vlčková (Kagawa kai)

TURNAJ OTEVŘENÝ

1. místo: Martin Fritz (Nozomi Dojo)
2. místo: Jan Cílek (Sandómon)
3. místa: Ondřej Dudáš (Kacubó Kenrikai) a Pavel Štěpán ml. (Nozomi Dojo)

• Cena za nejlepšího bojového ducha: Božena Klodová (Kacubó Kenrikai) a Lukáš Havelka (Nozomi Dojo)
• Cena pro nejlepšího juniora: Lukáš Havelka (Nozomi Dojo)
• Cena za nejhezčí Kendó: Martin Fritz (Nozomi Dojo)

TURNAJ SEVER vs JIH III

Jih

2

4

Sever

Máliš ml.

 

 

MM

Havelka

Zachoval

 

 

DK

Šimek

Norigo

KH

 

  H

Klodová

Ziegelheimová

K

 X

  D

Štěpánová

Máliš st.

D

 

KM

Kašík

Cílek

MK

 

  D

Suchý

Ziegelheim

M

 

DM

Fritz

Pohár Sacuki 2011 - 22. 5. 2011

Turnaj žen:
1. místo: Pavla Štěpánová (Nozomi)
2. místo: Ludmila Kašíková (Seišinkan)
3. místa: Jana Beňová (Nozomi) a Kateřina Jiřičková (Sandómon)

Turnaj open:
1. místo: Ondřej Dudáš (Kacubó)
2. místo: Tomáš David (Seišinkan)
3. místa: Marek Novák (Kacubó) a Michal Suchý (Kacubó)

• Cena za nejlepšího bojového ducha: Hana Nguyen (Kacubó) a Ondřej Kašík (Nozomi)
• Cena za nejhezčí Kendó: Ko Takemoto (Kacubó)
• Cena pro nejlepšího juniora: Jiří Koutník (Nozomi)

Turnaj Sever vs Jih II

Sever

5

2

Jih

Puchmajer

MH

 

 

Dunka

Ngyuen

oo

 

 

-

Beňová

 

 

MM

Kašíková

Štěpánová

M

 

KM

Ziegelheimová

Takemoto

KM

 

 

David

Urban

MH

 

M

Formánek

Štěpán ml.

MK

 

 

Jelen

Fotky
Videa

Pohár Sacuki 2010 - 23. 5. 2010

Ženy: 

1. místo: Denisa Dohányosová (Sandómon) 
2. místo: Pavla Štěpánová (Nozomi) 
3. místa: Ludmila Kašíková (Seišinkan) a Eliška Žáčková (Sandómon)

Jednotlivci: 

1. místo: Martin Fritz (Nozomi) 
2. místo: Tomáš Buňata (Kacubó) 
3. místa: Lukáš Laibrt (Fudóšinkai) a Michal Suchý (Kacubó)

• Nejlepšího bojový duch: Ludmila Kašíková (Seišinkan) a Jan Hrušecký (Kacubó) 
• Cena pro nejlepšího juniora: Jiří Koutník (Nozomi) 
• Cena za nejhezčí Kendó: Vít Máliš (Sandómon Bílina)

Turnaj Sever vs Jih

Sever

5

2

Jih

Puchmajer

HH

 

M

Večeřa

Urban

MK

 

 

Singer

Beňová

 

 

MM

Žáčková

Štěpánová

 

 

MM

Dohányosová

Štěpán ml.

KK

 

 

David

Dudáš

KM

 

M

Laibrt

Fritz

MM

 

 

Trabalík

fotografie

Pohár Sacuki 2009 - 17. 5. 2009

Ženy:

1. místo: Pavla Štěpánová, Nozomi Dojo
2. místo: Kateřina Jiřičková, Sandómon
3. místo: Eliška Žáčková, Sandómon

Jednotlivci:

1. místo: Martin Fritz, Nozomi Dojo
2. místo: Pavel Štěpán ml., Nozomi Dojo
3. místo: Ondřej Dudáš, Kacubó a Tomáš Jelen, Sandómon

• Nejlepší bojový duch: Eliška Žáčková, Sandómon a Daniel Häckl, Kacubó
• Cena za nejhezčí kendó: Marek Novák, Kacubó
• Cena pro nejlepšího juniora: Pavel Štěpán ml., Nozomi Dojo

Pohár Sacuki 2008 - 25. 5. 2008

Ženy:

1. místo: Jana Ziegelheimová (San dó mon)
2. místo: Pavla Štěpánová (Nozomi Dojo)
3. místo: Karolína Luchesi (Kagawa Kai)
3. místo: Jaroslava Stejskalová (San dó mon)

Jednotlivci:

1. místo: Jindřich Ziegelheim (San dó mon)
2. místo: Petr Zetocha (San dó mon)
3. místo: Martin Fritz (Nozomi Dojo)
3. místo: Pavel Štěpán ml. (Nozomi Dojo)

Nejlepší bojový duch: Pavla Štěpánová a Martin Formánek

Pohár Sacuki 2007 - 13. 5. 2007

Ženy:

1. místo: Jaroslava Stejskalová (San dó mon)
2. místo: Veronika Hlaváčková (San dó mon)
3. místo: Kateřina Jiřičková (San dó mon)
3. místo: Pavla Štěpánová (Nozomi Dojo)

Jednotlivci:

1. místo: Filip Baumruk (Kacubó Kenrikai)
2. místo: Martin Fritz (Nozomi Dojo)
3. místo: Jan Cílek (San dó mon)
3. místo: Tomáš Jelen (San dó mon)

Nejlepší bojový duch: Petra Dvořáková a Pavel Štěpán st.

fotografie

Pohár Sacuki 2006 – 14. 5. 2006

Ženy:

1. místo: Pavla Štěpánová (Nozomi Dojo)
2. místo: Kateřina Jiřičková (San dó mon)
3. místo: Denisa Dohányosová (San dó mon)
3. místo: Veronika Hlaváčková (San dó mon)

Jednotlivci:

1. místo: Petr Zetocha (San dó mon)
2. místo: Martin Fritz (Nozomi Dojo)
3. místo: Filip Baumruk (Kacubó Kenrikai)
3. místo: Michal Mlejnek (San dó mon)

Nejlepší bojový duch: Kateřina Jiřičková Jan Cílek

fotografie

Satsuki Kendo Cup 2005 – 26. 5. 2005

1.místo: Filip Baumruk Kacubó Kenrikai
2.místo: Martin Fritz Nozomi Dojo
3.místa: Lukáš Laibrt Fudóshin Kai , Petr Zetocha San dó mon

Nejlepší bojový duch: Pavla Štěpánová Nozomi Dojo

kompetní zápis ke staženífotografie Lukáše Tadiala

Satsuki Kendo Cup 2004 – 8. 5. 2004

1.místo: Jan Cílek San dó mon
2.místo: Filip Baumruk Kacubó Kenrikai
3.místa: Tomáš Buňata Kacubó Kenrikai, Petr Zetocha San dó mon

Nejlepší bojový duch: Světlana Baumruková Kacubó Kenrikai

kompetní zápis ke staženífotografie

Satsuki Kendo Cup 2003 – 10. 5. 2003

1.místo: Filip Baumruk Kacubó Kenrikai 
2.místo: Andrej Jerošov Kacubó Kenrikai 
3.místa: Jan Cílek San dó mon, Jana Ziegelheimová San dó mon

Nejlepší bojový duch: Tomáš Berger Kacubó Kenrikai

kompetní zápis ke staženífotografie

Satsuki Kendo Cup 2002 – 19. 5. 2002

1.místo: Jan Cílek San dó mon
2.místo: Filip Baumruk Kacubó Kenrikai
3.místa: Tomáš Jelen San dó mon, Jana Ziegelheimová San dó mon

Nejlepší bojový duch: Patrik Orth Tenshin Dojo

kompetní zápis ke stažení

Více informací o Národním Poháru Kendó, aktuální žebříček závodníků, zápisy z turnajů, fotografie atd. naleznete zde.

 

Zaujalo vás Kendó a chtěli byste si to zkusit? Je to snadné, stačí k nám přijít a zkusit si to, zdarma a nezávazně. Čtěte jak začít.